Kritériá zdravého, ekologického a nízkonákladového bývania spĺňajú práve naše montované domy. Predstavujú a ponúkajú typ bývania, pre ktorý je charakteristické pohodlie, úspora a komfort.

Hlavným konštrukčným prvkom je drevo, ktoré predstavuje základný prvok ekologickej stavby. Materiály, ktoré používame pri výstavbe drevodomov a iných drevostavbách sú odskúšané a sú vysokej kvality. Pri realizácii drevostavby kladieme vysoký dôraz na stabilitu, pevnosť, komfort a nechýba ani kreativita v oblasti estetického vzhľadu.

energia

Ekologické bývanie

Nespornou výhodou a pozitívnym atribútom je znížená spotreba energie keďže má stavba veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti.

cas

Kratšia doby výstavby

Výstavby prebieha rýchlejšie ako pri bežnej stavbe - vďaka vlastnej hale a skúseným tímom vám výsledok dodáme rýchlejšie.

zdravie

Zdravý domov

Prírodné materiály sú zárukou pre zabezpečenie zdravého prostredie pre život vo vašom novom dome.

 

Prierez konštrukciou

montovany dom prierez

Najčastejšie otázky


Keďže robíme drevostavby na mieru podľa Vašich požiadaviek a tie sú u každého klienta trochu odlišné, preto aj cena u každého býva iná. Samozrejme nie je problém sa dohodnúť.

Najneskôr do troch mesiacov od podpísania zmluvy.

Áno, u nás realizácia drevostavieb prebieha počas celého roka.

Opak je pravdou. Drevostavby sú odolné voči počasiu rovnako ako iné stavby. V lete príjemne ochladzujú a v zime ich ľahko vykúrite.

Je to mýtus. Pri výstavbách drevodomov používame mimoriadne pevné a odolné konštrukcie. Naše výrobky sú certifikované.

Áno robíme aj vodu, aj elektroinštaláciu. Proste dom na kľúč..

Dotáciu na drevodom môže získať občan starší ako 18 rokov, s trvalým pobytom v SR, ak je majiteľom drevodomu a pozemku, na ktorom je budova postavená. O dotáciu možno žiadať až po zhotovení drevostavby. Podrobné info o získaní dotácie nájdete tu.

Drevostavby sa svojou životnosťou vyrovnajú murovaným stavbám. Dôkazom toho sú napríklad aj viac ako 100 rokov staré drevenice, ktoré aj v súčastnosti napriek svojmu veku spĺňajú svoj účel.


Priebeh výstavby

Ak máte predstavu a chcete sa o nej poradiť alebo ak potrebujete poradiť s návrhom, obráťte sa na našich projektantov. Vaša spokojnosť je pre nás dôležitá, preto do návrhu zapracujeme vaše individuálne požiadavky. Navyše budete vedieť presnú cenu vďaka našej cenovej kalkulácii. Pripravíme vám všetky potrebné dokumenty. Po získaní stavebného povolenia nasleduje prvý krok, teda spodná stavba. Jej realizáciu vám radi zabezpečíme.

View the embedded image gallery online at:
https://www.lacnedrevodomy.sk/montovane-domy#sigProId0d4ce31555

Jednotlivé časti domu vyrábame v našej výrobnej hale. Všetky časti výroby prebiehajú pod našim dozorom - váš budúci dom je tak v rukách skúsených pracovníkov, ktorí dokonalo ovládajú celý proces výroby. Vďaka hale môžeme stavby realizovať počas celého roka.

View the embedded image gallery online at:
https://www.lacnedrevodomy.sk/montovane-domy#sigProId4b882e23fb

Po dokončení prác v hale nasleduje montáž, ktorá je taktiež pod vedením našich pracovníkov. Tí zabezpečia, aby stavba spĺňala všetky vaše požiadavky a všetky normy. Našou snahou je odovzdať vám dom v dohodnutom termíne. Výstavba prebieha pomerne rýchlo. Keďže máme viaceré tímy, ktoré pracujú súbežne, tak vám dom môžeme odovzdať za kratší čas.

View the embedded image gallery online at:
https://www.lacnedrevodomy.sk/montovane-domy#sigProIda0f495dfec


Prevedenie

energia

Holodom

Toto riešenie je vhodné v prípade, že si viete zabezpečiť dokončovanie domu vo vlastnej réžii a viete tak ušetriť na sume za dom.

cas

Štandard

Model domu s energetickým certifikátom, ktorý je od roku 2021 nutný na kolaudáciu. Model obsahuje kvalitné materiály a produkty, ktoré zabezpečia komfortné bývanie. Garantujeme platnosť cenovej ponuky na 1 rok bez skrytých poplatkov. V cene modelu sú zahrnuté dokončovacie práce: kúpeľňa, plávajúce podlahy, dlažby.

zdravie

Dom na kľúč

Riešenie na kľúč je dom, ktorý je pripravený na bývanie. Nepotrebujete realizovať žiadne dokončovacie práce ako pri holodome.